Doradzamy pon - pt 8 00 do 17 00

Kontakt

menu

Filtruj produkty:

Cena (PLN):

Klucze sprzętowe

Sprawdzone klucze sprzętowe USB to doskonały sposób na skuteczną ochronę Twoich danych oraz kont. Odpowiednio dobrane klucze sprzętowe ograniczają do minimum ryzyko kradzieży danych - te niepozorne urządzenia potrafią naprawdę wiele!

Fizyczne klucze bezpieczeństwa od Ivel.pl to świetny sposób na ochronę konta użytkownika w serwisach takich jak Google, Facebook, Twitter i wielu innych. Klucz sprzętowy jest jedną z najskuteczniejszych form uwierzytelniania dwuetapowego, która w 100% chroni przed atakami phishingowymi. 

Fizyczny klucz zabezpieczający SecurityKey NFC z modułem zbliżeniowym obsługującym również urządzenia mobilne z systemem Android / iOS
165
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey5 NFC z modułem zbliżeniowym obsługującym również urządzenia mobilne z systemem Android / iOS
331
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey 5C NFC z modułem zbliżeniowym obsługującym również urządzenia mobilne z systemem Android / iOS
364
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey Bio czytnikiem linii papilarnych.
597
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey5C ze złączem USB-C obsługującym również smartfony z systemem Android.
364
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey5 Nano w kompaktowym rozmiarze idealnym do przechowywania w porcie USB.
398
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey5Ci ze złączem USB-C i Lighting obsługującym również smartfony z systemem Android i iOS.
497
Fizyczny klucz zabezpieczający SecurityKey C NFC z modułem zbliżeniowym obsługującym również urządzenia mobilne z systemem Android / iOS
192
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey C Bio czytnikiem linii papilarnych.
630
Fizyczny klucz zabezpieczający YubiKey 5C Nano ze złączem USB-C
431

Co to jest klucz sprzętowy USB?

Klucz zewnętrzny z USB to urządzenie z wtykiem, którego zadaniem jest uwierzytelnianie jedno- i wieloskładnikowe. Podłączony do komputera klucz sprzętowy generuje zaawansowane kody bazujące na kryptografii klucza publicznego. Co więcej, klucza zabezpieczeń USB nie można szpiegować, a służące do aktywizacji logowania dane, nie są nigdzie upubliczniane.

Jak działa klucz sprzętowy USB?

Klucz sprzętowy umożliwia logowanie się do kont internetowych w dziesiątkach serwisów, a także do programów, które są zainstalowane na dyskach komputerów. Klucze sprzętowe mają w zamierzeniu uniemożliwić jednoczesne używanie programu na większej liczbie stanowisk niż liczba przewidziana w wykupionej licencji. Choć są  relatywnie mocnym zabezpieczeniem, istnieje jednak wiele metod ich łamania.

Z perspektywy technicznej klucze łączą uwierzytelnianie sprzętowe, kryptografię klucza publicznego oraz protokoły U2F i FIDO2. Dzięki temu niemożliwe jest przejęcie kont na różnych serwisach, m. in Facebooku. Google lub Dropboxie - aplikacji i usług online są tysiące, dlatego nie sposób wymienić ich wszystkich. Klucze sprzętowe stanowią bardzo skuteczną i solidną zaporę przed atakami, są nieustannie gotowe do pracy - nie wymagają baterii ani zasilania sieciowego

Warto jednak mieć na uwadze, iż nie każdy program umożliwia korzystanie z klucza, podobnie jak nie każdy serwis współpracuje z kluczami sprzętowymi USB - do takich niekompatybilnych witryn należą przede wszystkim polskie serwisy bankowe.

Przed czym chroni klucz bezpieczeństwa?

Klucze bezpieczeństwa odgrywają kluczową rolę w ochronie przed phishingiem, czyli wyłudzaniem danych dostępowych na drodze podsyłania fałszywych witryn.

Zjawisko phishingu jest powszechnie spotykane, szczególnie w serwisach ogłoszeniowych i sprzedażowych, takich jak Vinted czy OLX. Linki są zazwyczaj przesyłane w mailach, wiadomościach prywatnych czy nawet SMS-ach - wszystko po to aby odbiorca uległ złudzeniu, że link jest prawdziwy i doprowadzi go do rzeczywistego serwisu.

Przestępcom zależy także na tym, aby odbiorcy wierzyli w to, że znajdują się na prawdziwej stronie serwisu, banku, poczty itp, dlatego tworzą łudząco podobne klony tych witryn, dosłownie nie do odróżnienia. Podczas gdy użytkownik loguje się swoimi danymi, oszuści odczytują wprowadzone właśnie informacje, by zaraz potem zalogować się nimi pod poprawnym adresem www i dokonać kradzieży (pieniędzy lub innych informacji; np. mając dostęp do poczty, można zdobyć hasła do innych serwisów).

Klucz sprzętowy USB chroni właśnie przed tym i tylko przed tym. Nie jest to antywirus, który chroni system przed trojanami, robakami czy też złośliwym oprogramowaniem. Musimy więc pozostać czujni surfując po sieci.

Z czego składa się klucz sprzętowy?

Klucz sprzętowy składa się z urządzenia elektronicznego oraz oprogramowania, które jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Oprogramowanie to składa się z trzech części:

- oprogramowania zawartego w urządzeniu elektronicznym klucza,

- oprogramowania po stronie zabezpieczonego systemu,

- oprogramowania łącza komunikacyjnego.

W starszych rozwiązaniach oprogramowanie nie było instalowane w ramach elektroniki klucza. Bezpieczeństwo zabezpieczanego systemu warunkowane jest prawidłowym współdziałaniem wszystkich składowych części programowych i elektronicznych.

Samo oprogramowanie systemu składa się z kolei najczęściej z bibliotek, które zawierają podstawowe procedury ochrony wywoływane z poziomu zabezpieczanej aplikacji. Oprogramowanie interfejsu klucza opiera się najczęściej na typowych sterownikach zawartych w systemie operacyjnym. Aby osiągnąć lepsze rezultaty w kontekście bezpieczeństwa stosuje się szyfrowanie pomiędzy kluczem sprzętowym a bibliotekami procedur ochrony klucza oraz pomiędzy tymi bibliotekami a zabezpieczanym oprogramowaniem.

 

Jak aktywować klucze bezpieczeństwa?

Korzystanie z klucza bezpieczeństwa jest stosunkowo łatwe dla użytkownika - wystarczy włożyć je do gniazda USB, a następnie uwierzytelnić za pomocą jednego przycisku. Poszczególne rodzaje kluczy sprzętowych, jak np. Yubikey Security Key NFC U2F FIDO2 nie wymagają instalowania żadnego oprogramowania ani sterowników. Pozostają bowiem jednocześnie kompatybilne z najbardziej znanymi systemami operacyjnymi oraz przeglądarkami typu Microsoft Windows, Mac OS X lub Chrome.

Wystarczy więc trzymać klucze bezpieczeństwa w portfelu albo przy kluczach i użyć w odpowiednim momencie. Jest to o tyle proste, że  zaawansowane systemy skryto w bardzo wytrzymałej obudowie. Konstrukcja ta pozostaje więc odporna na działanie wody oraz uszkodzenia mechaniczne.

Na stronie Ivel.pl znajdziesz najlepsze klucze sprzętowe pochodzące od znanych producentów, dzięki czemu zabezpieczysz swoje dane w prosty, niewymagający i skuteczny sposób. Wybierz idealny klucz sprzętowy USB już dziś!

Kompleksowa pomoc ekspertów

Sprawna realizacja zamówień

Konkurencyjne ceny, promocje oraz rabaty

IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
Ks. Brzóski 5, 42-202 Częstochowa
NIP
PL9492194545
REGON
243281960
KRS
0000465064
BDO
000003765

Infolinia

opineo

leasing