Filtruj produkty

Cena

Metalowe kasetki na pieniądze

W ofercie Ivel.pl znajdują się metalowe kasetki na pieniądze i inne cenne przedmioty, stanowiące doskonałe uzupełnienie dla sejfów kasowych oraz kas pancernych. Kasetki są niezbędne dla osób, które pracują na stanowiskach związanych z koniecznością depozytu nadmiaru gotówki - np. kasjerów.

W Ivel.pl znajdziecie kasetki kasjerskie, które mogą być uzupełnieniem dla sejfów czy skrytek takich jak kasy pancerne. Kasetki są dedykowane m. in. kasjerom i pracownikom stanowisk kasjerskich, którzy muszą zabezpieczyć nadmiar gotówki czy właścicielom firm, którzy chcą zabezpieczyć swoje pieniądze.

Znajdujące się w naszej ofercie kasetki wrzutowe umożliwiają szybkie deponowanie banknotów bez konieczności posiadania kodu lub klucza, a także przechowywanie gotówki w bezpiecznym miejscu.

Kaseta metalowa na pieniądze BOX-300

w magazynie Wysyłka 24/48h

Kaseta metalowa na pieniądze BOX-300

  • Grubość blachy: 1.0 mm 
  • Waga: 1.55 kg 
  • Wymiary: 302 x 228 x 89 mm 

87 zł

Dodaj do obserwowanych

Kaseta metalowa na pieniądze BOX-150

w magazynie Wysyłka 24/48h

Kaseta metalowa na pieniądze BOX-150

  • Grubość blachy: 1.0 mm
  • Waga: 0.47 kg 
  • Wymiary: 151 x 128 x 78 mm 

42 zł

Dodaj do obserwowanych

Strona:

z 1

Co to jest kasetka na pieniądze?

Kasetka na pieniądze to jest urządzenie, które umożliwia nam bezpieczne przechowywanie banknotów i monet, ale możemy w niej schować także cenną biżuterię, a nawet dokumenty. Nierzadko, z uwagi na użyte do jej wykonania materiałów, zawartość kasetki jest chroniona nie tylko przed niepowołanymi osobami, ale również żywiołami takimi jak woda czy ogień.

Jak wybrać kasetkę na pieniądze?

Aby wybrać właściwą kasetkę na pieniądze, należy rozważyć kilka czynników, takich jak materiał wykonania kasetki, zamek użyty do zabezpieczenia wnętrza, a także wymiary i pojemność wybranej kasetki. Bardzo dużo zależy też od przeznaczenia kasetki - zależnie od tego czy jest to kasetka do użytku domowego czy np. do firmy, należy wybrać inny model skrytki.

Materiał kasetki

Materiał wykonania w przypadku kasetek jest bardzo ważny, ponieważ musi ona wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne, korozję, a także działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Z tego względu najczęściej wykonuje się kasetki z metalu, np. stali. Chcąc uzyskać pewność co do najwyższej jakości ochrony, w tym także przed ogniem, warto wybrać ognioodporny model kasetki. W tym wypadku kasetka nie spłonie w wyniku pożaru, a zamek sam nie otworzy się na skutek wysokiej temperatury, dlatego zawartość kasetki pozostaje w pełni bezpieczna. Wewnątrz skrytki znajduje się zwykle także podzielona na kilka przegródek wyjmowana tacka, która przeważnie jest wykonana z tworzywa sztucznego.

Zamek w kasetkach

Większość kasetek na pieniądze jest zamykana na klucz - bez pasującego klucza ciężko więc dostać się do zawartości skrytki. Wybierając odpowiednią dla siebie kasetkę warto wziąć pod uwagę, że istnieją także inne rodzaje zamków montowanych w tych urządzeniach - m. in. zamki szyfrowe, których otworzenie jest możliwe tylko po wprowadzeniu ustalonego wcześniej kodu. Zaletą takich zamków jest to, że nie musimy nosić klucza przy sobie, ani ryzykować jego zgubieniem.

Wymiary i pojemność kasetek

Odpowiednia kasetka na pieniądze powinna być pojemna. Jednocześnie jej kompaktowy rozmiar jest bardzo praktyczny – w niektórych miejscach, takich jak biuro czy niewielki lokal, właśnie z uwagi na nieduży rozmiar i funkcjonalność, kasetka sprawdzi się świetnie, a w innych – bankach, w domach prywatnych czy większych sklepach - to właśnie sejfy stanowią najlepszą formę zabezpieczenia.

Im mniejszy rozmiar kasetki, tym bardziej ograniczona będzie ilość gotówki, biżuterii czy dokumentów, jaka zmieści się w jej wnętrzu. Zastanów się co chcesz przechowywać w kasetce, i zaplanuj zakup odpowiedniej wielkościowo skrytki właśnie w oparciu o to kryterium. Wiele w kwestii rozmiaru kasetki zależy także od tego gdzie chcemy ją umieścić - część kasetek z łatwością zmieści się w szufladzie, ale niektóre są na tyle duże, że trzeba je przechowywać w innych miejscach.

Strefa marek

Nasze rekomendacje