Doradzamy pon - pt 8 00 do 17 00

Kontakt

menu

Filtruj produkty:

Cena:

Ekspandery wejść i wyjść

Ekspandery wejść i wyjść to nowoczesne urządzenia, które umożliwiają rozbudowanie systemów alarmowych, a więc rozszerzenie ich funkcjonalności. Najpopularniejsze ekspandery wejść i wyjść zapewniają dodatkowe 8 wejść i 8 wyjść, dzięki czemu możemy dowolnie modyfikować daną instalację alarmową.

Nowoczesne systemy alarmowe to urządzenia o szerokim zakresie funkcjonalności. Jedną z ich najważniejszych zalet jest możliwość poszerzania zakresu działalności, czy też integracji i rozbudowywania w miarę potrzeby. By było to możliwe, stosuje się ekspandery wejść i wyjść.

Nasz sklep internetowy oferuje Państwu szeroką gamę nowoczesnych ekspanderów, które pozwalają usprawnić pracę systemu alarmowego i pozwolić mu się zaadaptować – tak, by sprostał nowym wymaganiom w zakresie zabezpieczeń. Dystrybuujemy między innymi ekspandery wejść i wyjść int-pp – także w wersji z zasilaczem, czy też ekspandery obsługi pilotów, syntezatorów mowy, a także integrujące systemy alarmowe. Ponadto w ofercie posiadamy ekspandery satel, moduły adresujące , podcentrale i wiele innych elementów.

Moduły wejść dla central INTEGRA i VERSA umożliwiają powiększenie puli wejść dostępnych do podłączania czujek włamaniowych oraz urządzeń automatyki. Dzięki funkcji analizowania impulsów, ekspandery te można wykorzystać do bezpośredniego dołącza- nia czujek wibracyjnych i roletowych.
189
Moduł INT-ORS jest specjalizowanym ekspanderem wyjść przekaźnikowych przeznaczonych do bezpośredniego sterowania urzą- dzeniami 230 V – na przykład w systemach automatycznego sterowania. Dzięki obudowie przeznaczonej do montażu na szynie DIN 35mm, łatwo można go zintegrować z pozostałymi elementami osprzętu elektrycznego.
525
 • przewodowy sterownik oświetlenia
 • sterowanie oświetleniem zasilanym 230V AC
 • 16 wyjść
 • 16 lokalnych wejść sterujących
1 357
Moduły rozszerzające dla central INTEGRA stanowią bardzo ważną część oferty produktowej firmy SATEL. Pozwalają one na roz- budowanie funkcjonalności central alarmowych oraz dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb. Oprócz rozbudowy liczby wejść i wyjść centrali, umożliwiają uzyskanie dodatkowych funkcji, takich jak np. kontrola dostępu.
685
Interfejs RS-232/485 do integracji systemów
494
 • 8 wyjść na silniki roletowe 230 V AC
 • 8 wejść sterujących (lokalne)
 • Zdalne lub lokalne sterowanie
1 800
Ekspander 8 wyjść (OC / przekaźnik - konfiguracja za pomocą przełącznika typu DIP Switch ; GRADE 3)
338
Moduł powiadamiania i sterowania BasicGSM-D4M 2
412
Zastosowanie: NeoGSM, OptimaGSM, BasicGSM2, MultiGSM2
Harmonogram zwijania/rozwijania
Montaż: Do-puszkowy
161
469
KNX-BIN24 jest uniwersalnym modułem wejść binarnych KNX, umożliwiającym zamianę sygnałów elektrycznych (napięciowych) w telegramy sterujące dla innych urządzeń KNX.
955,71
Czytnik kart zbliżeniowych
285
Konwerter światłowodowy danych
1 075
Zastosowanie: Centrale INTEGRA
Komptaybilność: Dallas iButton
60
Zastosowanie: Centrale INTEGRA
Współpraca z eskpanderem CA-64 ADR
Zamiana czujek NO/NC na adresowalne
57
Czytnik kart zbliżeniowych (szeroki, biały) współpracujący z modułami kontroli przejścia ACCO-KP, ACCO-KPWG, ACCO-KP-PS ACCO-KPWG-PS
261
Moduł obsługi czujek bezprzewodowych systemu MICRA i pilotów 433 MHz
233
 • Zastosowanie: OptimaGSM, NeoGSM, NEO
 • Ilość wejść: 8
 • Tryby pracy: 2EOL/NC, 2EOL/NO, EOL, NC, NO.
161
INT-RX-S możliwość wykorzystania pilotów 433 MHz do obsługi central INTEGRA, VERSA, PERFECTA 16, PERFECTA 32, PERFECTA-T 32 oraz systemu ACCO NET
322
Zastosowanie: Centrale PowerNeo
Ilość linii: 8
Zacisk sabotażowy
Zasilanie: 12V
130
Moduł przeznaczony jest do podłączania czujek adresowalnych do central alarmowych z rodzin: INTEGRA oraz INTEGRA Plus. Urządzenie to zastępuje moduł CA-64 ADR. Zastosowanie INT-ADR ułatwia realizację okablowania, zwłaszcza w przypadku rozległych instalacji. Magistrala czujek adresowalnych jest niezależna od magistrali ekspanderów centrali, co pozwala na realizację systemów w sposób hybrydowy – łączenia elementów adresowalnych i podłączanych bezpośrednio.
446
 • współpraca: OptimaGSM, NeoGSM-IP, Hub-SimplePLC, RopamNET
 • 8 dodatkowych wejść w systemie
211
Moduł wejść, ekspander EXP-I8-RN-D4M
255
Zastosowanie: INTEGRA, CA-x, GSM-4, VERSA
Czas komunikatu: 16 sekund
Zasilanie: 12V
126
Ilośc kanałów zasilających: 4
Prąd nominalny kanałów: 0,7A
Napięcie zasilania: 10-30V
Zabzpieczenia prądowe i temperaturowe
Wymiary: 50 x 50 mm
71
 • rozbudowa o 8 dodatkowych wyjść
 • 8 przekaźników z stykami CO (C/NO/NC)
 • sterowanie wyjściami
 • obciążenie styków: 8A/250V
 • obudowa na szynę DIN 9M
484
Moduł DSC HSM2208 - 8 wyjść PGM niskoprądowych
221,50
Moduł KNX-BSA12L jest aktorem żaluzjowym KNX umożliwiającym sterowanie ruchem zasłon takich typów jak żaluzja pozioma (wenecka), żaluzja pionowa (wertikale), roleta i markiza
1 274,28
Moduł wejść ekspander ROPAM EXP-I8-D2M
204
Odbiornik radiowy DSC HSM2HOST8
859
Brak produktu
Moduł KNX-SA41 jest uniwersalnym aktorem przełączającym, który umożliwia sterowanie urządzeniami elektrycznymi (oświetlenie, wentylatory).
637,14
Bezprzewodowy moduł retransmitera sygnału DSC PG8920
613
Moduł KNX-SA24 jest uniwesalnym aktorem przełączającym, który umożliwia sterowanie urządzeniami elektrycznymi (oświetlenie, wentylatory).
1 274,28
Brak produktu
 • współpraca: OptimaGSM, NeoGSM-IP, Hub-SimplePLC, RopamNET
 • rozbudowa o 8 dodatkowych wyjść
280
Autonomiczny koncentrator sieci SmartPLC Hub-SimplePLC-D4M
248
Moduł KNX-BSA12H jest aktorem żaluzjowym KNX umożliwiającym sterowanie ruchem zasłon takich typów jak żaluzja pozioma (wenecka), roleta i markiza.
742,92

Typy ekspanderów

Wybierając odpowiedni ekspander należy wziąć pod uwagę, że istnieją różne typy ekspanderów oraz modeli centrali sterujących, a także poszczególnych elementów składowych całego systemu. Nie istnieje bowiem uniwersalny ekspander, który pasowałby do każdego rodzaju systemu alarmowego. Wyróżniamy następujące typy ekspanderów:

ekspander wejść - urządzenie, którego zadaniem jest rozszerzanie funkcjonalności centralki sterującej o kilka (najczęściej od 4 do aż 8 programowalnych wejść) wejść. Ekspander wejść należy podłączyć do jednego z wejść centrali, a pozostałe urządzenia należy wpiąć bezpośrednio do wejść ekspandera.

ekspandery wyjść - czyli produkty, których głównym zadaniem także jest rozszerzanie funkcjonalności centralki sterującej, jednak w kontekście dodatkowych wyjść na potrzeby efektywnego sterowania różnymi urządzeniami.

ekspander adresujący – to urządzenie współpracuje z różnymi - choć ściśle określonymi - rodzajami czujników i detektorów analogowych. Wpina się go w linię sygnałową pomiędzy czujnikiem i centralką, co umożliwia konwertowanie detektora z analogowego na adresowalny.

ekspander mechaniczny – podłączony pod jedno z wejść centrali potrafi zapewnić funkcje sterowania urządzeniami mechanicznymi na podstawie otrzymywanych sygnałów cyfrowych. Do najczęściej spotykanych urządzeń tego typu zalicza się: ekspandery czytników kart chipowych oraz sterujące wszelkiego rodzaju ryglami, zaczepami lub zamkami elektromechanicznymi. Działanie ekspandera mechanicznego opiera się na zdjęciu funkcji analizy sygnałów z centralki, a następnie przekazaniu informacji o stanie realizacji zadania do centralki.

ekspander audio – sprzęt umożliwia zapamiętanie kilku (najczęściej 8 do 16) krótkich komunikatów dźwiękowych, odtworzonych w zdefiniowanej przez operatora sytuacji.

Kiedy przydają się ekspandery wejść i wyjść?

Jak już wspominaliśmy, ekspandery wejść i wyjść int-pp to urządzenia, które zwiększają funkcjonalność danego elementu systemu alarmowego. Brak konkretnej, przydatnej funkcji - np. w wyniku rozbudowy domu, zmiany wyposażenia czy zamiany bramy mechanicznej na elektryczną lub oświetlenia ogrodowego - to częsty problem przy użytkowaniu zainstalowanego już systemu alarmowego.

Ekspandery wejść i wyjść – montaż

Montaż ekspanderów wejść i wyjść jest nieoceniony w przypadky systemów alarmowych o zamkniętej architekturze, których rozbudowa jest niemożliwa, lub – w najlepszym przypadku – mocno utrudniona. Niektóre systemy alarmowe są jednak skonstruowane w sposób, który umożliwia łatwą rozbudowę jego funkcjonalności.

Ekspandery wejść i wyjść Ivel.pl

Wszystkie oferowane przez nas ekspandery produkowane są przez renomowane firmy specjalizujące się w systemach alarmowych. To najlepsza gwarancja ich niezawodnego działania oraz łatwego podłączenia do istniejącego już systemu alarmowego. Dodatkowe moduły można bez trudu zintegrować z pozostałymi elementami systemu, jeszcze bardziej zwiększając bezpieczeństwo chronionego przez niego obiektu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze ekspanderów adekwatnych do potrzeb oraz posiadanego systemu zabezpieczeń, jak również – w ramach dodatkowych usług – wsparcie instalacyjne i serwisowe. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że tylko odpowiednie ekspandery wejść i wyjść zapewnią prawidłowe i efektywne funkcjonowanie urządzenia.

Kompleksowa pomoc ekspertów

Sprawna realizacja zamówień

Konkurencyjne ceny, promocje oraz rabaty

IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
Ks. Brzóski 5, 42-202 Częstochowa
NIP
PL9492194545
REGON
243281960
KRS
0000465064
BDO
000003765