Doradzamy pon - pt 8 00 do 17 00
soboty 9 00 do 13 00

Kontakt

menu

Monitoring szkoły

Monitoring szkoły - kamery, rejestratory, zestawy do monitoringu szkół, placówek oświatowych.
 
Współczesne szkoły narażone są na znacznie więcej niebezpieczeństw niż te znane sprzed kilkudziesięciu lat. Wynika to z faktu obniżania się wieku przestępców, dostępu do narkotyków i niedozwolonych używek, a także wzrastania swobody wychowawczej i związanych z tym zachowań młodzieży.

Monitoring szkoły

Szkolny system monitoringu
ma za zadanie zarówno chronić uczniów przed osobami z zewnątrz, jak i przeciwdziałać znęcaniu się czy zachowaniom nieakceptowanym samych uczniów na terenie placówki. System kamer pozwala na eliminowanie takich zagrożeń, jak wchodzenie na teren placówki niepożądanych osób z zewnątrz, akty agresji, wymuszania i zastraszania na słabszych, młodszych uczniach, kradzieże i dewastacja mienia w klasach oraz w szatniach, palenie papierosów, zażywanie narkotyków itp.

Monitoring szkolny dla większości uczniów może być skuteczną metodą prewencji, bowiem poinformowanie o fakcie istnienia kamer przemysłowych pozwala na ograniczenie a nawet wyeliminowanie większości negatywnych zdarzeń. W wielu przypadkach jest to również materiał dowodowy pozwalający na skłonienie konkretnego ucznia do przyznania się do winy, a często też udowodnienia mu, że był świadkiem jakiegoś zdarzenia.

Szkoła jest budynkiem złożonym z wielu pomieszczeń, o mniejszym lub większym priorytecie ochrony, dlatego system kamer powinien być starannie zaprojektowany tak, aby zabezpieczał najważniejsze i najbardziej narażone miejsca. Zalicza się do nich miedzy innymi szatnie, sekretariat, gabinety, pracownie komputerowe itp., a także teren za szkołą, boiska i szkolny parking.

Przykładowe rozwiązania:

Zestaw monitoring domu zewnętrzny wewnętrzny Zestaw 1080p monitoring domu zewnętrzny wewnętrzny Zestaw 4 kamery monitoring domu zewnętrzny wewnętrzny

Zestaw monitoringu 1MP

Zestaw monitoringu 2MP

Zestaw monitoringu 4MP

 

Masz pytania? Szukasz odpowiedzi? Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń (34) 34 11 630 lub napisz:

 

Kompleksowa pomoc ekspertów

Krótki termin oczekiwania na realizację zlecenia

Konkurencyjne ceny, promocje oraz rabaty

IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
Iglasta 2/4/3, 42-216 Częstochowa
NIP
PL9492194545
REGON
243281960
KRS
0000465064
GIOŚ
E0018616WZBW