Filtruj produkty

Cena

Moduły SFP światłowodowe

Moduły SFP są używane w urządzeniach sieciowych do transmisji danych. Dzięki zastosowaniu modułów SFP możesz uzyskać w pełni wydajne, skuteczne i jakościowe połączenie światłowodowe. Oferujemy najwyższej jakości moduły SFP, które uzupełnią Twoją sieć światłowodową.

Oferujemy najwyższej jakości moduły SFP pochodzące od czołowych producentów, dzięki czemu kupując u nas zyskujesz pewność, że otrzymujesz towar niezawodny, trwały i wytrzymały. W sekcji Światłowody znajdziesz także inne niezbędne elementy wyposażenia sprawnej i wydajnej sieci światłowodowej, takie jak adaptery światłowodowe, kable i przewody do światłowodu czy media konwertery. Sprawdź jaką rolę w systemie światłowodów odgrywają moduły SFP i jaki moduł SFP wybrać.

Dahua, Extralink, HIKVISION, OPTON, RUIJIE, ULTIMODE

Moduł jednomodowy SFP-203/5G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy SFP-203/5G

  • Technologia zwielokrotniania długości fali optycznej WDM (Tx 1310nm / Rx 1550nm)

36 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł wielomodowy SFP-023G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł wielomodowy SFP-023G

  • 50/125 µm, 62.5/125 µm - Światłowód wielomodowy

35 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł wielomodowy SFP MINI GBIC MGBIC-SX-P

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł wielomodowy SFP MINI GBIC MGBIC-SX-P

  • Laser o emisji powierzchniowej VCSEL / 850 nm

113 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy SFP-205/3G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy SFP-205/3G

  • Technologia zwielokrotniania długości fali optycznej WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm)

50 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy GTS-SFP-35G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy GTS-SFP-35G

  • Technologia zwielokrotniania długości fali optycznej WDM (Tx 1310nm / Rx 1550nm)

56 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy GTS-SFP-2LCG

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy GTS-SFP-2LCG

  • 8.3/125 µm, 8.7/125 µm, 9/125 µm, 10/125 µm - Światłowód jednomodowy

35 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy DS-1.25G-20-1550 Hikvision

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy DS-1.25G-20-1550 Hikvision

  • Technologia zwielokrotniania długości fali optycznej WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm)

203 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy GTS-SFP-53G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy GTS-SFP-53G

  • Technologia zwielokrotniania długości fali optycznej WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm)

66 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł wielomodowy SFP-011M

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł wielomodowy SFP-011M

  • 50/125 µm, 62.5/125 µm - Światłowód wielomodowy

37 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy SFP mini GBIC MGBIC-LH-F

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy SFP mini GBIC MGBIC-LH-F

  • 9  / 125 µm Światłowód jednomodowy

123 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy DS-1.25G-20-1310 Hikvision

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy DS-1.25G-20-1310 Hikvision

  • Technologia zwielokrotniania długości fali optycznej WDM (Tx 1310nm / Rx 1550nm)

166 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł wielomodowy PFT3900 DAHUA

Czasowo niedostępny

Moduł wielomodowy PFT3900 DAHUA

  • Światłowód wielomodowy

5 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy SFP-203G

Czasowo niedostępny

Moduł jednomodowy SFP-203G

  • 8.3/125 µm
  • 8.7/125 µm
  • 9/125 µm
  • 10/125 µm

35 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Moduł sfp z gniazdem RJ-45 SFP-RJ45/1G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł sfp z gniazdem RJ-45 SFP-RJ45/1G

105 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy GSFP-1310T-20-SMF DAHUA

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy GSFP-1310T-20-SMF DAHUA

462 zł

Dodaj do obserwowanych

Zaślepka gniazda SFP PPZO-SFP/B

w magazynie Wysyłka 24/48h

Zaślepka gniazda SFP PPZO-SFP/B

3 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy SFP-203/5G/SC

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy SFP-203/5G/SC

55 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy SFP 10-1310 ULTIMODE

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy SFP 10-1310 ULTIMODE

99 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł sfp z gniazdem RJ-45 SFP-RJ45/10M-1G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł sfp z gniazdem RJ-45 SFP-RJ45/10M-1G

97 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł wielomodowy GSFP-850-MMF DAHUA

Czasowo niedostępny

Moduł wielomodowy GSFP-850-MMF DAHUA

313 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Moduł jednomodowy GSFP-1310R-20-SMF DAHUA

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy GSFP-1310R-20-SMF DAHUA

  • Technologia zwielokrotniania długości
  • fali optycznej WDM (Tx 1550nm / Rx 1310nm)
  • Odporność na niską i wysoką temperaturę

462 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł SFP z gniazdem RJ-45 GTS-SFP-RJ45/10M-1G

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł SFP z gniazdem RJ-45 GTS-SFP-RJ45/10M-1G

66 zł

Dodaj do obserwowanych

Extralink SFP+ 10G | Moduł SFP WDM | 10Gbps, 1490/1550nm, single mode, 80km, LC, para

w magazynie Wysyłka 48/72h

Extralink SFP+ 10G | Moduł SFP WDM | 10Gbps, 1490/1550nm, single mode, 80km, LC, para

  • Prędkość transmisji: 10 Gbps
  • Długi zasięg transmisji: Powyżej 20 km
  • Jednomodowe włókno światłowodowe (SMF)
  • Wsparcie dla zwielokrotnienia długości fal

5 387,59 zł

Dodaj do obserwowanych

  • Bezpłatna dostawa
Moduł jednomodowy SFP 20-1270/1330 ULTIMODE

w magazynie Wysyłka 24/48h

Moduł jednomodowy SFP 20-1270/1330 ULTIMODE

123 zł

Dodaj do obserwowanych

Moduł SFP z gniazdem RJ-45 GTS-SFP-RJ45/1G

Czasowo niedostępny

Moduł SFP z gniazdem RJ-45 GTS-SFP-RJ45/1G

66 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Extralink SFP+ 10G | Moduł SFP+ | 10Gbps, LC/UPC, 1550nm, 40km, single mode, DOM

w magazynie Wysyłka 48/72h

Extralink SFP+ 10G | Moduł SFP+ | 10Gbps, LC/UPC, 1550nm, 40km, single mode, DOM

  • Zgodność z SFF-8431 i IEE802.3ae
  •  ≤4,25 Gbps lub 9,95 Gbps do 11,3 Gbps
  • Chłodzony nadajnik EML i odbiornik APD
  • Długość połączenia do 40 km
  • Pojedyncze zasilanie 3.3 V

952,18 zł

Dodaj do obserwowanych

MODUŁ WIELOMODOWY XG-SFP-SR-MM850 SFP+ REYEE

Czasowo niedostępny

MODUŁ WIELOMODOWY XG-SFP-SR-MM850 SFP+ REYEE

  • Protokoły transmisyjne: IEEE 10GBASE-SR, IEEE802.3ae
  • Typ światłowodu: 50  / 125 µm / 62  / 125 µm Światłowód wielomodowy
  • Maksymalny zasięg transmisji: 0.3 km
  • Transfer: max. 10.3125 Gb/s
  • Liczba potrzebnych włókien: 2

461 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

MODUŁ WIELOMODOWY MINI-GBIC-SX-MM850 REYEE

Czasowo niedostępny

MODUŁ WIELOMODOWY MINI-GBIC-SX-MM850 REYEE

  • Protokoły transmisyjne: IEEE 1000Base-SR
  • Typ światłowodu: 50  / 125 µm / 62  / 125 µm Światłowód wielomodowy
  • Maksymalny zasięg transmisji: 0.55 km
  • Transfer: max. 1.25 Gb/s
  • Liczba potrzebnych włókien: 2

254 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Strona:

z 1

Co to są moduły SFP?

Moduły SFP to są małe, wymienne moduły transceivera stosowane w urządzeniach sieciowych do transmisji danych</strong. Moduł SFP (ang. Small Form-factor Pluggable) jest powszechnie używany w sieciach komputerowych, telekomunikacyjnych, przemysłowych i innych aplikacjach, gdzie wymagana jest elastyczność i możliwość dostosowania do różnych potrzeb transmisji danych.

Moduły SFP są niewielkich rozmiarów, co pozwala na ich łatwą wymianę i instalację w urządzeniach sieciowych, takich jak przełączniki (switches) i routery. Są również wymienne, co oznacza, że można je łatwo wypiąć i włożyć do odpowiedniego gniazda na urządzeniu sieciowym, umożliwiając elastyczną konfigurację i łatwe dostosowanie do potrzeb danej sieci.

Moduły SFP są dostępne w różnych wersjach, które obsługują różne typy mediów transmisyjnych, takie jak światłowody (SFP SX, SFP LX, SFP BiDi) lub kable miedziane (SFP RJ45). Dzięki temu można wybrać odpowiedni moduł do przekształcenia sygnału między różnymi rodzajami kabli. Moduły SFP są także dostępne w różnych wariantach przepustowości, od kilku Mb/s do kilku Gb/s, co pozwala na przesyłanie danych z różnymi szybkościami w sieci.

Należy dodać, że moduły SFP są hot-swappable, co oznacza, że mogą być wymieniane w trakcie pracy urządzenia bez konieczności wyłączania urządzenia. Obsługują także różne standardy sieciowe, takie jak Ethernet, Gigabit Ethernet, Fibre Channel, SONET/SDH, i wiele innych.

Rodzaje modułów SFP

Moduły SFP są przystosowane do pracy z różnymi kablami, a w celu ich najlepszego dopasowania, powstało kilka rodzajów. Podstawowy podział modułów SFP obejmuje moduły wielomodowe i jednomodowe.

Moduł SFP wielomodowy wykorzystywany jest w przypadku kabli, w których światło lasera rozchodzi się w wielu modach. Opcja ta jest nieco wolniejsza, dlatego że jednocześnie rozchodzą się impulsy świetlne wzdłuż osi przewodu. Rozwiązanie to wybierane jest przede wszystkim ze względu na bardzo korzystną cenę. Wśród modułów wielomodowych wymienić można dual fiber (transmisja odbywa się w tym przypadku po parze włókien) oraz single fiber (przesył następuje po pojedynczym włóknie).

Moduł SFP jednomodowy przystosowany jest do kabli, w których światło rozchodzi się natychmiast, równolegle do osi samego przewodu. Takie rozwiązanie powoduje, że połączenie internetowe jest bardzo szybkie, a transmisja danych odbywa się bez żadnych zakłóceń, nawet przy bardzo dużej odległości. Moduły jednomodowe można podzielić na dual oraz single fiber, a także CWDM i DWDM (które to odróżnia od siebie ilość oraz poziom zwielokrotnienia kanałów).

Jaki moduł SFP?

Ponieważ moduły SFP występują w wielu różnych wariantach, w zależności od potrzeb i wymagań transmisji danych w danej sieci, wybór odpowiedniego modułu SFP zależy od kilku kluczowych czynników.

  1. Rodzaj mediów transmisyjnych. Czy wymagana jest transmisja danych za pomocą światłowodów czy kabli miedzianych? Istnieją moduły SFP do światłowodów (np. SFP SX, SFP LX, SFP BiDi) oraz moduły SFP do kabli miedzianych (np. SFP RJ45).
  2. Przepustowość. Bardzo ważnym jest określenie jak dużą przepustowość danych wymagasz w danej sieci. Moduły SFP występują w różnych wariantach przepustowości, na przykład od kilku Mb/s do kilku Gb/s.
  3. Odległość transmisji. Zwróć uwagę na odległość na jaką musisz przesyłać dane między urządzeniami. Niektóre moduły SFP są przystosowane do transmisji na mniejsze odległości, a inne do długich dystansów.
  4. Standardy sieciowe. Sprawdź, czy moduł SFP obsługuje odpowiednie standardy sieciowe, takie jak Ethernet, Gigabit Ethernet, Fibre Channel, itp.
  5. Kompatybilność z urządzeniami. Upewnij się, że wybrany moduł SFP jest kompatybilny z urządzeniami, z którymi będzie współpracować, takimi jak przełączniki (switches), routery czy serwery.
  6. Wsparcie producenta. Wybieraj moduły SFP od renomowanych producentów, którzy oferują wsparcie techniczne oraz gwarancję jakości.

Ostateczny wybór modułu SFP zależy od indywidualnych potrzeb Twojej sieci i wymaga dogłębniejszej analizy jej infrastruktury i wymagań transmisji danych. Jeśli nie masz pewności jaki moduł SFP wybrać, warto skonsultować się ze specjalistą. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniego modułu SFP do Twoich potrzeb.

Czym się różni SFP od SFP+?

SFP (Small Form-factor Pluggable) i SFP+ (Small Form-factor Pluggable Plus) to dwa różne rodzaje modułów transceiverów używanych w urządzeniach sieciowych do przesyłania danych. Główną różnicą między SFP a SFP+ jest przepustowość danych. Moduły SFP mają przepustowość do 1 Gb/s (Gigabit na sekundę), podczas gdy moduły SFP+ mają przepustowość zwykle od 10 Gb/s do 16 Gb/s (10 Gigabit na sekundę lub więcej). SFP+ oferuje więc znacznie większą przepustowość, co jest szczególnie ważne w bardziej wymagających sieciach, które wymagają wysokiej wydajności transmisji danych.

Jeśli Twoja sieć wymaga transmisji danych na wyższych prędkościach, np. 10 Gb/s lub więcej, warto rozważyć użycie modułów SFP+. W przeciwnym razie moduły SFP o przepustowości 1 Gb/s będą odpowiednie dla standardowych zastosowań sieciowych.

Jak działa SFP?

Moduł SFP jest małym, wymiennym transceiverem używanym do transmisji danych w urządzeniach sieciowych. Działa na podobnej zasadzie jak tradycyjne transceivery, ale dzięki swoim niewielkim rozmiarom można je łatwo instalować i wymieniać w urządzeniach sieciowych, takich jak przełączniki (switches) i routery.

Działanie modułu SFP jest uzależnione od rodzaju mediów transmisyjnych, które obsługuje. Istnieją dwa główne rodzaje modułów SFP.

SFP do światłowodów. W przypadku przesyłania danych za pomocą światłowodów, moduł SFP jest wyposażony w odpowiedni układ optyczny, który konwertuje dane elektryczne na sygnał świetlny i odwrotnie. Dane elektryczne dostarczane przez urządzenie sieciowe są konwertowane na sygnał światłowodowy przez diodę laserową lub diodę elektroluminescencyjną w module SFP. Na drugim końcu światłowodu, kolejny moduł SFP odbiera sygnał światłowodowy i konwertuje go z powrotem na dane elektryczne, które mogą być zrozumiane przez urządzenie docelowe.

SFP do kabli miedzianych – wówczas moduł SFP jest wyposażony w odpowiedni układ elektryczny, który przekształca dane elektryczne na odpowiedni format sygnału do transmisji po kablu miedzianym. Na drugim końcu, inny moduł SFP odbiera sygnał elektryczny i przekształca go z powrotem na dane, które mogą być zrozumiane przez urządzenie docelowe.

Główne zalety działania modułów SFP to ich niewielki rozmiar, możliwość wymiany w trakcie działania urządzenia (hot-swappable) oraz elastyczność, dzięki której urządzenia sieciowe mogą być łatwo dostosowywane do różnych wymagań transmisji danych. SFP jest szeroko stosowany w sieciach komputerowych, telekomunikacyjnych, przemysłowych i innych aplikacjach, gdzie zapewnienie elastyczności i wydajności transmisji danych jest kluczowe.

Do czego służy moduł SFP?

Moduł SFP służy do przekształcania sygnału w urządzeniach sieciowych. Dzięki modułom SFP, urządzenia sieciowe, takie jak przełączniki (switches), routery, serwery i inne, mogą być elastycznie dostosowywane do różnych potrzeb i wymagań transmisji danych. Moduły SFP są szeroko stosowane w sieciach, gdzie wymagana jest elastyczność, wydajność i niezawodność transmisji danych.

Zapoznaj się bliżej z naszą ofertą i wybierz najwyższej jakości, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań moduł SFP, który pozwoli Ci uczynić Twoją instalację światłowodową jeszcze bardziej wydajną. Zapraszamy!

Strefa marek

Nasze rekomendacje