Doradzamy pon - pt 8 00 do 17 00

Kontakt

menu

Filtruj produkty:

Cena:

Światłowodowe konwertery wideo. Jak wybrać konwertery światłowodowe?

Światłowodowe konwertery wideo to urządzenia wspomagające pracę sieci światłowodowej. Wysokiej jakości konwertery światłowodowe umożliwiają przesyłanie sygnału wideo z formy elektrycznej na światłowodową, oraz w drugą stronę. Sprawdź jak wybrać konwerter światłowodowy - podpowiadamy!

W ofercie Ivel.pl posiadamy najwyższej jakości światłowodowe konwertery wideo, pochodzące od czołowych producentów. Chcąc stworzyć kompletną i sprawną instalację światłowodową należy wyposażyć się właśnie w konwertery światłowodowe – sprawdź co oferujemy!

 • Jednokierunkowy RS-485
 • Złącza 1 (+), 2 (-)  - listwa zaciskowa
 • Wskaźniki LED wyświetlające stan pracy urządzenia
592
 • Wskaźniki LED wyświetlające stan pracy urządzenia
 • Jednokierunkowy RS-485
 • Złącza 1 (+), 2 (-)  - listwa zaciskowa
299
 • Jednokierunkowy RS-485
 • Złącza 1 (+), 2 (-)  - listwa zaciskowa
 • Wskaźniki LED wyświetlające stan pracy urządzenia
442
 • Liczba końcówek splittera:1x4
 • Standard włókna:G.657.A1
 • Liczba złączy:5
 • Materiały:ABS
 • Technologia splittera:PLC
30
 • Liczba końcówek splittera: 1x2
 • Standard włókna: G.657.A1
 • Liczba złączy: 3
 • Materiały: ABS
 • Technologia splittera: PLC
29,32
Brak produktu
 • Wsparcie Jumbo Frame (od 64 do 9216 bajtów)
 • Instalacja: w obudowie slotów 2U 14/16
 • Wsparcie Auto MDI/MDI-X
 • Porty: 1 x SFP 1Gb, 1 x RJ45 1Gb
90

Co to jest światłowodowy konwerter wideo?

Światłowodowy konwerter wideo (ang. Fiber Optic Video Converter) to jest urządzenie elektroniczne wykorzystywane do przesyłania sygnału wideo za pomocą światłowodów. Konwerter światłowodowy umożliwia przekształcenie sygnału wideo z formatu elektrycznego na światłowodowy oraz odwrotnie. Jest to bardzo przydatna opcja w przypadku przesyłania sygnału wideo na duże odległości, gdy konieczne jest zachowanie jakości i stabilności sygnału.

Czym charakteryzują się światłowodowe konwertery wideo?

Konwerter światłowodowy firmy Bosch umożliwia przesyłanie sygnałów sieci Ethernet 10/100 Mb/s poprzez światłowody, wykorzystując specjalne moduły SFP. Światłowodowe konwertery wideo umożliwiają przesyłanie danych w sieci Ethernet na odległość poza limit 100 m nośników miedzianych, a co więcej - zapewniają bezpieczną transmisję bez EMI/RFI.

Konwertery wideo do światłowodów obsługują moduły SFP 10/100 Mb/s, które należy zamówić osobno aby zestaw był kompletny. Oferujemy pełen osprzęt światłowodowy, w tym także kable i przewody światłowodowe[ jednomodowe i wielomodowe.

Z czego składają się światłowodowe konwertery wideo?

Światłowodowe konwertery wideo składają się z dwóch głównych komponentów, czyli nadajnika (ang. transmitter) – urządzenia konwertującego sygnał wideo z formatu elektrycznego (np. HDMI, VGA, DVI) na sygnał optyczny, który może być przesyłany za pomocą światłowodów – oraz odbiornika (receiver) – znajdującego się na drugim końcu światłowodu, konwertującego sygnał optyczny na format elektryczny, który jest zrozumiały dla urządzenia docelowego, takiego jak telewizor, monitor, projektor itp.

Jakie są zalety światłowodowych konwerterów wideo?

Zalety światłowodowych konwerterów wideo to naprawdę pokaźna lista:

 • konwertery wideo do światłowodów charakteryzują się przede wszystkim możliwością przesyłania sygnału wideo na duże odległości bez utraty jakości sygnału,
 • są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne, co zapewnia niezakłócony i stabilny przesył sygnału,
 • światłowodowe konwertery wideo są bezpieczne – sygnał wideo zapewnia niezakłócony i stabilny przesył sygnału w postaci światła, przez co jest trudniejszy do przechwycenia i podsłuchiwania, co zapewnia większe bezpieczeństwo w transmisji danych.
 • sygnał światłowodowy ma bardzo małe straty, dzięki czemu jakość obrazu pozostaje na wysokim poziomie.

Światłowodowe konwertery wideo znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak transmisja sygnału wideo w sieciach komputerowych, monitorowaniu wizyjnym (CCTV), systemach wideokonferencji, rozszerzaniu sygnału wideo na duże odległości w budynkach i na zewnątrz, a także w innych profesjonalnych zastosowaniach wideo.

Jak działa konwerter światłowód?

Działanie światłowodowych konwerterów wideo polega na zamianie transmisji danych z klasycznego przesyłu danych drutem miedzianym, na przewód, który jest zbudowany przeważnie z włókna szklanego. Światłowodowy konwerter wideo umożliwia podłączenie tego typu złącza do obwodu. Samo złącze wykorzystuje się do podłączania modemów lub poszczególnych obiektów do linii telekomunikacyjnych. W tym jednym urządzeniu zbiegają się różne sygnały źródłowe – a więc takie z odtwarzacza, tunera satelitarnego, iPoda czy kamery wideo.

W praktyce oznacza to, że światłowodowy konwerter wideo umożliwia przejście z tradycyjnej skrętki komputerowej na kabel. W zależności od tego czy wykorzystasz światłowód jednomodowy czy wielomodowy, możesz uzyskać sygnał o zasięgu od 500 metrów do nawet kilkudziesięciu kilometrów. Można więc stwierdzić, że zadaniem konwertera wideo do światłowodu jest przekształcenie sygnału niższego rangą (np. kompozytowego) na wyższy (np. komponent). W niektórych przypadkach, jak np. zasilanie drugiej strefy, zachodzi potrzeba odwrotnej operacji, czyli przejścia z sygnałem wysokiej jakości na niższy.

Jak wybrać światłowodowy konwerter wideo?

Wybór konwertera światłowodowego może wydawać się skomplikowany, jednak pamiętając o kilku czynnikach poradzisz sobie bez problemu. Zacznij od zrozumienia swoich potrzeb i wymagań - określ, jakie rodzaje sygnałów wideo będziesz konwertować (np. HDMI, VGA, DVI) oraz jakie są odległości i warunki transmisji. Czy będziesz przesyłać sygnał wideo na długi dystans, czy może potrzebujesz konwertera do krótszych połączeń? Odpowiedzenie na te pytania znacznie ułatwi wybór.

Bardzo istotny jest także rodzaj interfejsu wideo. Upewnij się więc, że wybrany konwerter obsługuje format sygnału wideo, z którym będziesz pracować. Na przykład, jeśli potrzebujesz przekształcić sygnał HDMI, upewnij się, że wybierasz konwerter HDMI na światłowód i odwrotnie.

Duże znaczenie ma także zasięg transmisji, jaki oferuje konwerter. Wybierz model, który zapewni wystarczającą długość kabla światłowodowego, aby spełnić Twoje wymagania. Sprawdź również jaką przepustowość danych oferuje konwerter - wyższa przepustowość pozwoli na przesyłanie sygnału wideo w wysokiej jakości.

Istotnym jest także rodzaj złącza światłowodowego. Światłowodowe konwertery mogą korzystać z różnych rodzajów złączy światłowodowych, takich jak SC, LC, czy ST. Upewnij się, że wybierasz złącze, które jest kompatybilne z Twoją infrastrukturą światłowodową.

Sprawdź także, czy konwerter jest odporny na zakłócenia elektromagnetyczne, zwłaszcza jeśli będzie używany w środowisku z silnymi źródłami zakłóceń. Upewnij się, że urządzenie cieszy się dobrymi opiniami, posiada wszystkie wymagane przez Ciebie funkcje oraz odpowiednie wsparcie techniczne – to właśnie cechuje nasze światłowodowe konwertery wideo.

Światłowodowe konwertery to niezbędne wyposażenie sprawnego i kompletnego układu światłowodowego. Wybierz najlepsze konwertery wideo do światłowodów od Ivel.pl.

Kompleksowa pomoc ekspertów

Sprawna realizacja zamówień

Konkurencyjne ceny, promocje oraz rabaty

IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
Ks. Brzóski 5, 42-202 Częstochowa
NIP
PL9492194545
REGON
243281960
KRS
0000465064
BDO
000003765