Filtruj produkty

Cena

Dekoder telewizji naziemnej. Najlepsze tunery i dekodery

Dekodery i tunery telewizji naziemnej od Ivel.pl to niezbędne akcesorium dla każdego odbiorcy telewizji staelitarnej. Warto zainwestować w sprawdzony tuner dvb-t aby zapewnić sobie nie tylko doskonałą jakość odbioru obrazu, ale i szereg funkcjonanych właściwości, takich jak nagrywanie czy odbiór dźwięku przestrzennego.

Przejście z telewizji analogowej na telewizję cyfrową przyniosło widzom wiele korzyści – m. in. możliwość nagrywania programów, dostęp do większej ilości informacji o kanałach, a także o wiele wyższą jakość obrazu i dźwięku. Dostęp do kanałów cyfrowych zapewnić można sobie, posiadając nowy telewizor, wyposażony w kodeki MPEG 4. Posiadacze starszych telewizorów jednak, a także ci, którzy chcą zwiększyć funkcjonalność swojej telewizji, sięgnąć powinni po tunery, a więc dekodery telewizyjne, umożliwiające odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.

Proponujemy Państwu nowoczesne tunery i dekodery telewizyjne od sprawdzonych producentów. Takie, które zapewnią niczym niezakłócony odbiór cyfrowego sygnału i zagwarantują dostęp do najlepszych kanałów, także tych w wersji HD. Tunery zapewniają liczne możliwości multimedialne – np. możliwość odtwarzania filmów, muzyki czy zdjęć z pamięci USB, a także funkcję Timeshift. Jednocześnie sprzedajemy wyłącznie urządzenia, które gwarantują najlepszą jakość obrazu oraz dźwięku.

Cabletech, Ferguson, Opticum, REBEL, Signal

Tuner cyfrowy hd dvb-t/dvb-t2 t2-mini h.265/hevc signal

w magazynie Wysyłka 24/48h

Tuner cyfrowy hd dvb-t/dvb-t2 t2-mini h.265/hevc signal

  • Zasilanie z USB lub przewodem
  • Obsługa DVB-T/T2 oraz kablowej DVB-C
  • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
  • Elektroniczny przewodnik po programach - EPG
  • Kanały w jakości Full HD

115 zł

Dodaj do obserwowanych

Tuner cyfrowy hd dvb-t/dvb-t2 optibox-ngen h.265/hevc opticum

w magazynie Wysyłka 24/48h

Tuner cyfrowy hd dvb-t/dvb-t2 optibox-ngen h.265/hevc opticum

  • Obsługa Dolby Digital Plus E-AC-3
  • Obsługa DVB-T/T2 oraz kablowej DVB-C
  • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
  • Elektroniczny przewodnik po programach - EPG
  • Kanały w jakości Full HD

111 zł

Dodaj do obserwowanych

Tuner cyfrowy hd DVB-T/DVB-T2 T2-BOX H.265/HEVC signal

w magazynie Wysyłka 24/48h

Tuner cyfrowy hd DVB-T/DVB-T2 T2-BOX H.265/HEVC signal

115 zł

Dodaj do obserwowanych

Strona:

z 1

Czym są tunery TV?

Tunery TV to są urządzenia, które w zestawieniu z odpowiednio podłączoną anteną telewizyjną, umożliwiają odbiór kilkunastu bądź kilkudziesięciu kanałów działających na terenie całego kraju. Tuner do telewizora umożliwia również odbiór telewizji kablowej bądź satelitarnej. Tuner tv jest niezbędny jeśli nie dysponujesz telewizorem, który posiada wbudowany moduł do odbioru kanałów naziemnych i kablówki.

Dekoder DVB-T

Telewizja naziemna w naszym kraju jest niezwykle popularna, i dociera niemal do każdego zakątka kraju poprzez sieć nadajników naziemnych. Dekoder DVB-T zamieni nawet starszy telewizor w urządzenie zdolne do odbioru telewizji naziemnej. Wystarczy podołączyć go do wejścia HDMI lub SCART telewizora i dodać antenę telewizyjną. Dekoder do telewizji naziemnej powinien odbierać telewizję w dwóch standardach: nadawanym obecnie DVB-T oraz najnowszym DVB-T2 HEVC. Tuner DVB-T może być montowany także w specjalnych dekoderach hybrydowych, z dodatkowym tunerem DVB-S. Nowością są dekodery DVB-T, które strumieniują kanały TV na żywo i serwisy VoD z sieci internetowej – to z kolei świetna opcja, gdy są problemy np. z odbiorem Internetu.

Jak działają tunery telewizyjne i dekodery DVBT?

Tuner DVB-T umożliwia odbiór sygnału naziemnego i daje nam dostęp do wielu kanałów telewizyjnych, jednak główną funkcją, jaką spełnia dekoder DVBT, jest dekodowanie sygnałów (również tych zapewniających odbiór programów specjalnie kodowanych przez nadawcę). Zastosowanie obu urządzeń jest podobne, a sprzęty mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak piloty, kable zasilające czy zewnętrzna antena. Wszystko zależy tak naprawdę od typu danego zestawu.

Dekoder DVB-T uruchamia się w niezwykle prosty sposób. Wystarczy dowiedzieć się jaki port posiada dany odbiornik i czy potrzebne będzie złącze EURO (SCART) czy HDMI. Niezbędne będzie też podpięcie anteny telewizyjnej i podłączenie dekodera do gniazdka elektrycznego. W przypadku niektórych modeli proces wyszukiwania kanałów rozpoczyna się właściwie automatycznie, dzięki temu tuner tv, który sam wyszuka sygnał audio-wideo. Każdy dekoder do telewizji naziemnej ma instrukcję obsługi dołączoną do opakowania, dzięki której krok po kroku możemy dowiedzieć się jak sprawnie podłączyć urządzenie do telewizora.

Jak wybrać dekoder tv?

Wybierając odpowiedni dekoder do tv należy wziąć pod uwagę jego funkcje i parametry techniczne.

Wysokiej jakości tunery DVB-T mogą wyświetlać obraz w wysokiej rozdzielczości (1920x1080 pikseli), co gwarantuje doskonałą ostrość obrazu oraz lepsze oddanie kolorów.

Dobry dekoder telewizji naziemnej powinien być także wyposażony w złącze USB i Ethernet (LAN). Dzięki temu z łatwością połączysz się z internetem i skorzystasz z rozmaitych aplikacji. Warto także zwrócić uwagę na to, aby wybrany dekoder tv posiadał takie funkcje jak zatrzymywanie i przewijanie programów,, nagrywanie, odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki czy odbiór dźwięku przestrzennego.

Odpowiedni dekoder tv powinien także umożliwić Ci funkcję automatycznego skanowania programów, nagrywania transmisji w czasie rzeczywistym oraz dostosowanie zarówno kontrastu, jak i nasycenia barw do swoich preferencji.

Nasz sklep dystrybuuje wyłącznie dekodery telewizyjne łączące najwyższą jakość z optymalną ceną. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, zapewniamy również kompleksową pomoc i doradztwo techniczne podczas zakupów – jeżeli nie są Państwo pewni, który tuner kupić, prosimy o kontakt. Udzielimy bliższych informacji i pomożemy dopasować sprzęt, który zapewni komfortowy odbiór wszystkich bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Strefa marek

Nasze rekomendacje