Filtruj produkty

Cena

Anteny radiowe. Anteny FM najwyższej jakości

Anteny radiowe to sprzęt zapewniający dobry odbiór sygnałów naziemnych. Wybór odpowiedniej anteny fm może wydawać się trudny, jednak korzystając z oferty Ivel nie muszą Państwo niczym się martwić. Dostępne u nas anteny radiowe fm to niezawodne urządzenia najwyższej jakości.

Anteny radiowe są urządzeniami, których sposób działania sprowadza się do zamiany fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Anteny radiowe, gdyż o nich mowa, są nieodłącznym elementem każdego systemu radiokomunikacji. Z myślą o naszych Klientach, poszukujących sprawdzonych, niezawodnych i najlepszych anten, przygotowaliśmy wyjątkową ofertę. Oferowane przez nas anteny fm to urządzenia najwyższej jakości, przeznaczone do łatwego montażu zewnętrznego, niezawodne i funkcjonalne.

Dipol, DPM, TELMOR, TRIAX, WIEDYSKA

Antena radiowa 1/RUZ/PM-B/88-108/S

w magazynie Wysyłka 24/48h

Antena radiowa 1/RUZ/PM-B/88-108/S

 • Ilość elementów : 2 
 • Maksymalna średnica masztu : 43 mm
 • W zestawie : Sumator zespolony z symetryzatorem antenowym

70 zł

Dodaj do obserwowanych

Antena radiowa SONUS-UKF

w magazynie Wysyłka 24/48h

Antena radiowa SONUS-UKF

 • Ilość elementów : 1 
 • Wzmocnienie : 0  ... 18 dB
 • Zasilanie : 12 V / 100 mA (zasilacz w komplecie)
 • Długości kabla : 1.8 m - Kabel antenowy, 1.5 m - Kabel zasilający

68 zł

Dodaj do obserwowanych

Antena offsetowa as-120/triax-g 120cm

Czasowo niedostępny

Antena offsetowa as-120/triax-g 120cm

 • Mocowanie konwertera: Ø 40 mm
 • Maksymalna średnica masztu: Ø 60 mm
 • Zysk energetyczny : 41 dB @ 11.7 GHz
 • Stal - Ocynk ogniowy, malowanie proszkowe
 • Grafitowy

437 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Antena dookólna MEGA-CAMP

w magazynie Wysyłka 24/48h

Antena dookólna MEGA-CAMP

139 zł

Dodaj do obserwowanych

Antena offsetowa AS-100/TRIAX-G 100CM

Czasowo niedostępny

Antena offsetowa AS-100/TRIAX-G 100CM

371 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Antena szerokopasmowa ASR-IQ

Czasowo niedostępny

Antena szerokopasmowa ASR-IQ

 • Niski współczynnik szumów : ≤ 2 dB
 • Wzmocnienie: 20 ... 22 dB
 • Doskonały odbiór sygnałów TV 
 • Bardzo łatwa instalacja
 • Zasilanie : 5 ... 12 V / 60 mA 

251 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Strona:

z 1

Co to jest antena radiowa?

Antena radiowa to jest urządzenie, które odbiera fale radiowe i przekazuje je do konkretnego odbiornika (np. radia czy telewizora). Anteny radiowe znane są także pod nazwą anteny FM – skrót ten odnosi się do modulacji częstotliwości fali nośnej, typowej dla sygnału radiowego. Proces ten wykonuje się przy przesyłaniu sygnału analogowego w zakresie fal ultrakrótkich (VHF), dlatego też FM bywa błędnie utożsamiane z samym zakresem VHF. Anteny tego rodzaju mogą przybierać różnorodne rozmiary i kształty, a także występować w formie przenośnej lub przeznaczonej do permanentnego montażu.

Anteny radiowe są urządzeniami, które montowane są najczęściej na zewnątrz budynków. I właśnie tego rodzaju produkty znajdą Państwo w naszym sklepie. Posiadamy szeroki wybór urządzeń zewnętrznych. Poszczególne anteny radiowe zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by ich montaż nie stanowił większego problemu, a same zewnętrzne anteny fm były odporne na warunki atmosferyczne.

Rodzaje anten radiowych

Anteny radiowe dzielimy w zależności od obranych kryteriów. W celu pomocy przy wyborze idealnej anteny radiowej, przedstawiamy dwa główne kryteria podziału anten radiowych.

I tak, pierwszym kryterium jeśli chodzi o rodzaje anten radiowych jest odbiór sygnału. Wyróżniamy pasywną antenę FM, o charakterystycznym geometrycznym kształcie, której elementy (najczęściej metalowe) same w sobie nie generują żadnych zakłóceń. Anteny pasywne są proste w działaniu oraz budowie.

Anteny aktywne radiowe charakteryzują się wykorzystaniem różnego rodzaju elektroniki w celu rozwiązania problemów z dużą ilością zakłóceń (np. tych, które występują na drodze do nadajnika budynków) czy słabym sygnałem. Do tego celu wykorzystuje się rozwiązania takie jak tłumiki zakłóceń, dekodery czy wzmacniacze sygnału. Dzięki temu anteny radiowe aktywne mogą być z powodzeniem stosowane nawet w przypadku dużej odległości od nadajnika.

Drugim kryterium podziału jest kierunkowość anten radiowych. Na podstawie tego czynnika wyróżniamy:

Anteny dookólne - te zewnętrzne anteny radiowe umożliwiają szerokopasmowy odbiór sygnału, który pochodzi z różnych kierunków. Ten rodzaj anteny jest najbardziej uniwersalnym typem, który nie wymaga nastawienia w kierunku płynącego sygnału.

Anteny kierunkowe – te anteny odbierają sygnał radiowy pochodzący z jednego kierunku, konkretnie tego, w którym są ustawione. Dzięki posiadaniu wzmacniacza są w stanie skutecznie wyciszać wszelkie docierające do nich zakłócenia z pozostałych stron.

Anteny izotropowe - są to anteny radiowe teoretyczne – w praktyce ich specyfikacja techniczna sprawia, że dosłownie niemożliwe jest ich istnienie w rzeczywistości.

W naszym sklepie znajdą Państwo najpopularniejsze anteny radiowe. W stałej ofercie posiadamy anteny radiowe dookólne, pionowe czy dipole jednoelementowe. Każdy z wymienionych produktów ma zarówno właściwe dla siebie zalety, jak i wady, dlatego też przed zakupem należy szczegółowo zapoznać się z parametrami poszczególnych urządzeń. Dzięki temu wybiorą Państwo taką antenę, która najlepiej będzie spełniała Państwa oczekiwania.

Anteny radiowe to urządzenia, do działania których konieczny jest poprawny montaż, w naszym sklepie znajdą Państwo również szereg akcesoriów. Posiadamy niezbędne do instalacji elementy. W sekcji Telewizja naziemna znajdą Państwo różnego rodzaju akcesoria telewizji naziemnej , a dzięki szerokiej ofercie i atrakcyjnym cenom, możecie Państwo zaopatrzyć się u nas kompleksowo i to w wyroby wykonane z materiałów wysokiej jakości, gwarantujących niezawodną pracę.

Strefa marek

Nasze rekomendacje