Doradzamy pon - pt 8 00 do 17 00
soboty 9 00 do 13 00

Kontakt

menu

Czujnik ruchu, światła i temperatury Fibaro Motion Sensor

 • Producent: Fibaro
 • Kod producenta: FGMS-001-ZW5
 • Dostępność: Dostępny
Cena: 239,00
239.00 Dostępny

Negocjuj cenę

Pliki załączone do produktu :
Instrukcja obsługi (Rozmiar: 0,76 MB) pobierz
Karta informacyjna (Rozmiar: 10,73 MB) pobierz
Karta katalogowa (Rozmiar: 1,75 MB) pobierz

Opis produktu :

FIBARO Motion Sensor to uniwersalny multisensor kompatybilny ze standardem  Z-Wave. Urządzenie umożliwia detekcję  ruchu, pomiar temperatury i natężenia światła. Dodatkowo, poprzez detekcję drgań, możliwe jest wykrycie próby sabotażu oraz wstrząsów sejsmicznych. FIBARO Motion Sensor jest zasilany  bateryjnie, a jego obudowa zapewnia szybki i bezinwazyjny montaż na dowolnej powierzchni. Wbudowana dioda RGB sygnalizuje ruch, poziom temperatury, tryb działania oraz może  być testerem zasięgu sieci Z-Wave. FIBARO Motion Sensor może być wykorzystany do tworzenia scen oraz jako czujnik przejścia.

Główne cechy:

 • Kompatybilny z kontrolerami Z-Wave i Z-Wave+
 • Wspiera  pracę  w  trybie  chronionym  (Z-Wave  Network  Security)  z szyfrowaniem AES-128
 • Detekcja ruchu poprzez pasywny czujnik podczerwieni
 • Pomiar temperatury
 • Pomiar poziomu natężenia światła
 • Detekcja wstrząsów
 • łatwy montaż na ścianie lub dowolnej powierzchni
 • Zasilanie bateryjne
 • Zabezpieczenie przed sabotażem lub kradzieżą - w przypadku wykrycia drgań wysyłane jest powiadomienie
 • Wykryty ruch, temperatura i wibracje sygnalizowane są przy pomocy wbudowanej diody RGB

Zainspirowani naturą

Piękno tworzy natura, zaawansowaną technologię ludzie, a my w FIBARO wydobywając ich esencję tworzymy doskonałość. W połączeniu niepodważalnych praw architektury świata z najwyższym poziomem techniki powstał FIBARO Motion Sensor – Twoje oko na dom. Zainspirowani wierzeniami starożytnych Egipcjan zaprojektowaliśmy najmniejszy na świecie bezprzewodowy czujnik ruchu, na wzór kształtu kociego oka. Kot od wieków symbolizował opiekuna ludzi oraz domowego ogniska.

Multisensor

Podejmując wyzwanie stworzyliśmy inteligentne dzieło sztuki, które łączy w sobie cztery użyteczne funkcje. To niewielkich rozmiarów urządzenie poza detekcją ruchu, przekazuje również informację o aktualnej temperaturze, poziomie natężenia światła, a za sprawą wbudowanego akcelerometru o zmianie swojego położenia oraz na przykład trzęsieniu ziemi.

FIBARO Motion Sensor pozwoli Ci poszerzać komfort Twojej rzeczywistości. Zaprojektuj sceny, zapomnij o niepożądanych sytuacjach i ciesz się luksusem bezpieczeństwa.

Kolor informuje o ruchu i temperaturze

Wielobarwna źrenica LED FIBARO Motion Sensor poinformuje domowników o wykryciu ruchu oraz aktualnej temperaturze w pomieszczeniu. Dostosuj kolor oraz jego intensywność do własnych upodobań, a wchodząc do pomieszczenia w mgnieniu oka dowiesz się o aktualnej temperaturze w pomieszczeniu.

Dopasuj czułość do swoich potrzeb

Charakterystyczną cechą FIBARO Motion Sensora jest wysoka precyzja detekcji, dzięki której nawet niewielki ruch nie umknie jego uwadze. Swobodnie możemy regulować czułość naszego czujnika, w zależności od sytuacji, potrzeb lub pomieszczania.

Motion Sensor przypomni o nieuzbrojonym alarmie

Już nie musisz się martwić, jeśli wychodząc z domu zapomniałeś wyłączyć żelazko, zgasić światło, lub uruchomić alarm. FIBARO Motion Sensor wszystkim się zajmie, i gdy tylko wykryje brak ruchu w domu, od razu poinformuje o tym centralkę zarządzającą Home Center. Ta z kolei przypomni Ci o zaistniałym zdarzeniu, bądź automatycznie uzbroi system alarmowy. Możesz być pewny, że zamknie okna, zgasi światło, wyłączy niepotrzebnie pracujące urządzenia i utrzyma odpowiednią temperaturę.
Miej oko na swój dom i dbaj o swoich najbliższych

Masz obawy, co dzieje się w domu podczas Twojej nieobecności? Dzięki czujnikowi ruchu Fibaro Motion Sensor FGMS-001 możesz być w pracy lub na  wakacjach i jednocześnie mieć oko na swój dom. Wszystko to jest możliwe online, a więc szybko i wygodnie. Ponadto sensor monitoruje czas przebywania w konkretnym pomieszczeniu. Ta funkcja ułatwia sprawowanie pieczy nad swoimi pociechami. System od razu poinformuje Cię, kiedy dzieci zamiast uczyć się w swoim pokoju, spędzają czas w salonie, przed telewizorem. W takiej sytuacji zyskujesz możliwość zdalnego odłączenia od niego zasilania.

Mobilność jest jego najlepszą cechą

FIBARO Motion Sensor jest urządzeniem zasilanym niezwykle wydajną baterią. Sprawia ona, że czujnik jest w stanie pracować nieprzerwanie przez okres nawet trzech lat. Brak konieczności kablowego zasilania i bezprzewodowa komunikacja Z-Wave z centralą, potęgują możliwości wykorzystania Fibaro Motion Sensor w niemal dowolnym zakątku Twojego domu. Obecność praktycznego uchwytu przy czujniku pozwala na tymczasowe umieszczenie go w konkretnym miejscu lub też na stałe przymocowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jak najlepiej dostosować czujnik do swoich aktualnych potrzeb i preferencji.
Goście w domu: system zadba także o ich komfort

Rodzinne przyjęcie, kolacja dla znajomych czy domówka - FIBARO Motion Sensor zadba o komfort podczas każdego z tych wydarzeń. Możesz być spokojny - zapewni bezpieczeństwo i wygodę zarówno Tobie, jak i Twoim gościom. Czujnik systemu FIBARO, gdy tylko wykryje wzmożone natężenie ruchu, od razu uruchomi wentylację, zapewniając w ten sposób odpowiednią ilość świeżego powietrza.

Ochrona przeciw-sabotażowa

Z myślą o bezpieczeństwie Twoim i Twojej rodziny, FIBARO Motion Sensor został wyposażony w skuteczną ochronę przed sabotażem. Każda próba przestawienia czy zmiany pola widzenia czujnika Fibaro Motion Sensor FGMS-001 wywołuje alarm, po czym system natychmiast informuje Cię o tym, wysyłając odpowiednie powiadomienie na Twoje urządzenia mobilne.

W harmonii z innymi urządzeniami

FIBARO Motion Sensor doskonale sprawdza się w każdej sytuacji. Integracja czujki z innymi urządzeniami stwarza nieograniczone możliwości. Gdy wieczorem sensor wykryje ruch, niezwłocznie wyśle informację do centrali, która błyskawicznie włączy oświetlenie. Dzięki temu kamera bez przeszkód nagra obraz, który Ty następnie zobaczysz na swoim telefonie. Możesz być spokojny, System FIBARO stoi na straży Twojego domu.

Specyfikacja Techniczna:

Model:  Fibaro Motion Sensor FGMS-001 ZW5
Zasilanie:  Bateria 3v
Typ baterii: cR123A
Zgodność z normami UE: RohS 2011/65/EU
R&TTE 1999/5/Ec
Protokół radiowy:  Z-Wave (czip serii 500)
Częstotliwość radiowa:  868,4 lub 869,8 Mh z EU;
908,4 lub 916,0 Mh z US;
921,4 lub 919,8 Mh z ANZ;
869,0 Mh z RU;
Zasięg: do 50 m w terenie otwartym
do 40 m w budynkach
(zależne od ukształtowania terenu i
konstrukcji budynku)
Zalecana wysokość montażu: 2,4 metry
Temperatura pracy: 0-40°c
Zakres pomiarowy sensora temperatury: -20-100°c
Dokładność pomiarowa sensora temperatury: 0.5°c (dla zakresu 0-40°c)
Zakres pomiarowy sensora natężenia światła: 0-32000 lux
Wymiary (średnica): 46 mm

Produkty z tej samej kategorii

Inteligentny pilot Piri Remote Controller
Inteligentny pilot zapewnia sterowanie wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem jednego pilota
119,00
Czujnik zalania wodą Fibaro Flood Sensor
czujnik zalania z wbudowanym czujnikiem temperatury. Zwiększone bezpieczeństwo i komfort dzięki unikalnemu projektowi trudno zatapialnej obudowy i bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania.
249,00
Czujnik ruchu Piri Motion Sensor
Dyskretna ochrona Twojego mieszkania czuwa w dzień i w nocy, łatwy w montażu, bezprzewodowy
139,00
Czujnik otwarcia drzwi/okna Fibaro Door/Window Sensor czarny
FIBARO Door/Window Sensor 2 jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave Plus. Sensor może być wykorzystywany do tworzenia scen oraz tam, gdzie potrzebna jest informacja o otwarciu lub zamknięciu drzwi, okna.
209,00
Optyczny czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor
Optyczny czujnik dymu chroniący przed skutkami pożaru. Zwiększone bezpieczeństwo i komfort dzięki unikalnemu projektowi obudowy i bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury.
269,00
Czujnik otwarcia drzwi/okna Fibaro Door/Window Sensor j. brąz
FIBARO Door/Window Sensor 2 jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave Plus. Sensor może być wykorzystywany do tworzenia scen oraz tam, gdzie potrzebna jest informacja o otwarciu lub zamknięciu drzwi, okna.
209,00
Czujnik zalania Piri Water Leak Sensor
Niedokręcony kran, nieszczelna zmywarka, problemy z odprowadzeniem wody z pralki - możesz w porę zareagować
129,00
Czujnik gazu ziemnego Piri Gas Sensor
Czujnik gazu o wysokiej czułości wykryje zwiększone stężenie gazu ziemnego łatwy w montażu, bezpośrednio w gniazdko.
119,00
Czujnik temperatury Fibaro DS (4-pack)
Czujnik temperatury DS jest cyfrowym termometrem o programowalnej rozdzielczości.
39,00
Czujnik otwarcia drzwi/okna Fibaro Door/Window Sensor szary
FIBARO Door/Window Sensor 2 jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave Plus. Sensor może być wykorzystywany do tworzenia scen oraz tam, gdzie potrzebna jest informacja o otwarciu lub zamknięciu drzwi, okna.
209,00
Czujnik otwarcia drzwi/okna Fibaro Door/Window Sensor kremowy
FIBARO Door/Window Sensor 2 jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave Plus. Sensor może być wykorzystywany do tworzenia scen oraz tam, gdzie potrzebna jest informacja o otwarciu lub zamknięciu drzwi, okna.
209,00
Czujnik otwarcia Piri Door Sensor
Czujnik wykrywa w czasie rzeczywistym otwarcie lub zamknięcie drzwi lub okna.
119,00

Masz pytania? Szukasz odpowiedzi? Jesteś zainteresowany?

Zadzwoń (34) 34 11 630 lub napisz:

Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Kompleksowa pomoc ekspertów

Krótki termin oczekiwania na realizację zlecenia

Konkurencyjne ceny, promocje oraz rabaty

IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
Iglasta 2/4/3, 42-216 Częstochowa
NIP
PL9492194545
REGON
243281960
KRS
0000465064
GIOŚ
E0018616WZBW