Włączone filtry:

  • Producent:

    Kraft&Dele (usuń)

Filtruj produkty

Cena

Agregaty prądotwórcze - sprawdzone źródło energii

Agregaty prądotwórcze od ivel.pl to urządzenia gwarantujące najwyższą jakość wykonania i pracy sprzętu, a co za tym idzie - niezawodne źródło energii w sytuacji awarii lub braku podstawowej sieci energetycznej. Poznaj rodzaje agregatów prądotwórczych i wybierz urządzenie idealne dla Twojego domu lub firmy.

W ivel.pl posiadamy agregaty prądotwórcze najwyższej jakości, spełniające wszystkie założenia tego rodzaju sprzętu. Jeśli  więc potrzebujesz energii elektrycznej, a brakuje Ci możliwości podłączenia do działającej już sieci, agregaty prądotwórcze Ivel.pl to sprzęt właśnie dla Ciebie. W naszym sklepie internetowym znajduje się co najmniej kilka wartych uwagi modeli agregatów prądotwórczych.

CEDRUS, Dynamo, FOGO, Kraft&Dele, Puvire, SENCI

Agregat prądotwórczy KD-109N 800W Kraft

w magazynie Wysyłka 24/48h

Agregat prądotwórczy KD-109N 800W Kraft

  • Moc silnika: 1,5 kW / 2 KM
  • Moc maksymalna: 1200W
  • Pojemność zbiornika: 4L
  • Gniazda: 1x 230V / 1x 12V
  • Silnik: 2-suwowy

360 zł

Dodaj do obserwowanych

Agregat prądotwórczy KD-148 3000W Kraft

Czasowo niedostępny

Agregat prądotwórczy KD-148 3000W Kraft

  • Moc silnika: 3,5 kW
  • Moc maksymalna: 3500W
  • Pojemność zbiornika: 15L
  • Gniazda: 2x 230V / 1x 12V
  • Silnik: 4-suwowy

1 721 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

  • Bezpłatna dostawa
Agregat prądotwórczy KD-109B 800W Kraft

Czasowo niedostępny

Agregat prądotwórczy KD-109B 800W Kraft

390 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

Agregat prądotwórczy KD-147 6500W Kraft

Czasowo niedostępny

Agregat prądotwórczy KD-147 6500W Kraft

2 971 zł

Brak produktu

Dodaj do obserwowanych

  • Bezpłatna dostawa
Inwerterowy agregat prądotwórczy KD-681 3000W Kraft

w magazynie Wysyłka 24/48h

Inwerterowy agregat prądotwórczy KD-681 3000W Kraft

  • Moc silnika: 3,3 kW
  • Moc maksymalna: 3300W
  • Pojemność zbiornika: 7,5L
  • Gniazda: 2x 230V / 1x 12VDC
  • Silnik: 4-suwowy

2 206 zł

Dodaj do obserwowanych

  • Bezpłatna dostawa

Strona:

z 1

Co to jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to jest urządzenie elektroenergetyczne, które stanowi samodzielne źródło prądu. Agregaty prądotwórcze wykorzystuje się do wytworzenia energii elektrycznej, która jest nam potrzebna do pracy poszczególnych urządzeń w przypadku przeciążenia lub braku dostępu do innego źródła prądu.

Z czego składa się agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy składa się z prądnicy synchronicznej (z elektromagnesami lub magnesami stałymi), silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych i pomocniczych umieszczanych na wspólnej konstrukcji metalowej. Dzięki takiej konstrukcji można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że agregaty prądotwórcze są zupełnie autonomicznymi zespołami do wytwarzania energii elektrycznej.

Do czego służy agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy służy do wytworzenia energii elektrycznej na potrzeby pracy konkretnych urządzeń, np. narzędzi roboczych czy też jako awaryjne źródło zasilania podstawowego układu elektrycznego. Agregaty prądotwórcze są niezbędne w sytuacji, kiedy potrzebujemy źródła prądu w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do istniejącej sieci energetycznej.

Z agregatu prądotwórczego korzystamy nie tylko w miejscach niezelektryfikowanych, ale również podczas awarii sieci. Agregat zapewnia co najmniej kilkugodzinną pracę podłączonego urządzenia.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze są wykorzystywane w bardzo wielu obiektach i obszarach. Bywają niezbędne do ochrony życia (szpitale, lotniska), ochrony środowiska (oczyszczalnie, zakłady produkcyjne), ochrony obiektów takich jak banki, hotele, stacje benzynowe, pensjonaty czy nawet domy prywatne.

Duża ilość sytuacji w których agregaty prądotwórcze są wykorzystywane, a przede wszystkim nieocenione, determinuje dużą ilość kryteriów podziału tych urządzeń, dlatego wyróżnia się liczne rodzaje agregatów prądotwórczych.

1) Podział agregatów prądotwórczych - rodzaj odbiornika - z uwagi na rodzaj odbieranej mocy:

  • odbiorniki rezystancyjne – do których zaliczamy m. in. sprzęt agd i rtv, oświetlenie czy ogrzewanie elektryczne,
  • odbiorniki indukcyjne – w tej grupie znajdują się np. silniki elektryczne jedno i trójfazowe, elektronarzędzia oraz transformatory,
  • odbiorniki nieliniowe – np. zasilacze UPS, falowniki oraz sprzęt komputerowy.

Aby wytworzyć prąd elektryczny, agregat prądotwórczy sam potrzebuje źródła energii - jest nim specjalny akumulator lub paliwo, np. benzyna, ropa lub gaz. W przypadku agregatów prądotwórczych zasilanych akumulatorem, otrzymujemy stosunkowo niskie osiągi przy niskich kosztach eksploatacji, wygodzie stosowania we wnętrzach oraz dużym poziomie bezpieczeństwa. Agregaty prądotwórcze zasilane paliwem dostarczają znacznie więcej energii - są jednak głośniejsze i generują dużą ilość spalin przez co należy trzymać je poza zamkniętymi pomieszczeniami.

2) Rodzaje agregatów prądotwórczych z uwagi na typy silników spalinowych:

  • silniki benzynowe czterosuwowe - podobne do tych montowanych w samochodach, które charakteryzują się stabilną i równą pracą. Odpalają się bezproblemowo nawet w niskich temperaturach i charakteryzuje je duży stosunek mocy do masy silnika.
  • silniki benzynowe dwusuwowe - stanowią lekko archaiczną konstrukcję. Choć są proste w budowie oraz bardzo wytrzymałe, ich praca nie jest zbyt stabilna, co odbija się na wytwarzanym prądzie. Ponadto, koniecznym jest tutaj stosowanie mieszanki paliwa z olejem do smarowania.
  • silniki diesla - czyli najbardziej oszczędna i bardzo wytrzymała konstrukcja. Charakterystycznym jest tutaj duży moment obrotowy oraz niskie zużycie paliwa, jednak ciężko uruchomić je przy niskich temperaturach.

3) Podział agregatów prądotwórczych z uwagi na fazowość:

Różnica tkwi tutaj w budowie prądnicy agregatu. W prądnicach każdego typu znajdują się dwa uzwojone elementy - tzw. stojan i wirnik.


- Agregaty jednofazowe - stojan posiada jedno uzwojenie, napięcie generowanego prądu wynosi od 1 do 230 V. Znajdują zastosowanie w zasilaniu między innymi elektronarzędzi, silników jednofazowych, sprzętu elektronicznego, ogrzewania elektrycznego oraz urządzeń gospodarstwa domowego, czyli krótko mówiąc agregaty jednofazowe wykorzystuje się do wszystkich urządzeń, które mogą być podłączone do domowej sieci elektrycznej.
- Agregaty trójfazowe - stojan posiada trzy uzwojenia, a napięcie generowanego prądu osiąga wielkość od 3 do 400 V. Agregaty trójfazowe wykorzystywane są najczęściej w zasilaniu silników trójfazowych, ogrzewania elektrycznego o dużej mocy oraz zaawansowanych elektronarzędzi.
 

4) Podział agregatów prądotwórczych ze względu na mobilność:

  • agregaty stacjonarne - urządzenia o wielkiej mocy, które wykorzystuje się przede wszystkim do zasilania całych obiektów w miejscach z ograniczonym lub brakiem dostępu do sieci elektrycznej, a także na pokładach statków,
  • agregaty przenośne - bardziej poręczne urządzenia wykorzystywane głównie w sytuacjach awaryjnych, np. w domach. Możemy dzięki nim utrzymać pracę poszczególnych sprzętów i instalacji domowych (ogrzewania, alarmu) w czasie, kiedy uzyskamy ponowny dostęp do podstawowej sieci energetycznej.

Agregaty prądotwórcze z Ivel.pl to gwarancja wysokiej jakości wykonania, a przede wszystkim bezawaryjnej pracy urządzenia. Nie daj się zaskoczyć brakiem lub awarią prądu i zabezpiecz swój dom, biuro lub firmę kupując najlepszy agregat prądotwórczy od Ivel.pl!

Strefa marek

Nasze rekomendacje