Doradzamy pon - pt 8 00 do 17 00

Kontakt

menu

Filtruj produkty:

Cena:

Wybrane filtry:
Producent: Extralink (usuń)

Kable i przewody światłowodowe

Kable i przewody światłowodowe to nowoczesna forma stworzenia pełnego połączenia sieciowego wykorzystującego technologię światłowodową. Posiadamy w naszej ofercie zarówno przewody światłowodowe wielomodowe, jak i kable do światłowodu jednomodowe. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy kabel światłowodowy już teraz.

Kable światłowodowe to nowoczesna metoda przesyłu danych, która posiada szereg korzystnych właściwości. Wyższa przepustowość, małe straty sygnału, szybkość transmisji sygnału, odporność na zakłócenia elektromagnetyczne czy mały rozmiar i waga to tylko część zalet kabli do światłowodu. Co więcej, przewody do światłowodów od Ivel.pl są wykonane z najwyższej jakości materiałów i pochodzą od najlepszych producentów, dzięki czemu cechują się trwałością i niezawodnością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kabli do światłowodu, a także pozostałych akcesoriów umożliwiających stworzenie kompletnych, nowoczesnych połączeń sieciowych w Twoim domu lub firmie – postaw na światłowody już teraz!

 • MMCX-N jest kablem żeńskim, 
 • Służy do dodawania anten zewnętrznych
 • Wykonany jest z aluminium
 • Długość wynosi 1m.
25,99
 • Złącze HF typu N żeńskie do kabli H1000
6,99
Brak produktu
 • Kabel krosowy (pigtail)
 • MMCX kątowy 90°
 • RP-SMA męski kątowy 90° 
 • Typ kabla: RG178
 • Długość: 200 mm.
13,99
 • Narzędzie do czyszczenia złącz
 • Skutecznie czyści czoła feruli
 • Posiada antystatyczne właściwości
 • Wydajne aż 800 cykli czyszczenia
189
Brak produktu

Co to są kable światłowodowe?

Kable światłowodowe to są przewody wykonane ze szklanych włókien oraz innych domieszek tworzywa sztucznego, i pomimo wysokiej przepustowości, charakteryzują się niewielką średnicą i niską wagą. Kable do światłowodu mają za zadanie transmisję danych z wykorzystaniem światła (konkretnie światła widzialnego). Ten rodzaj kabli jest odporny na wszelkiego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne, i może transmitować dane z bardzo dużą prędkością.

Kable i przewody światłowodowe są wykorzystywane w wielu różnych branżach, m. in. w telekomunikacji czy teleinformatyce, zarówno przez operatorów sieci kablowych, jak i dostawców internetu. Co więcej, przewody światłowodowe wchodzą również w skład takich konfiguracji jak sieci monitoringu CATV i CCTV – sprawdź nasze gotowe sieci do monitoringu - sieci LAN/WLAN i wiele innych.

Budowa kabla do światłowodu

Kable światłowodowe są zbudowane z włókna szklanego oraz różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Tak zwane pokrycie pierwotne przewodu jest wykonane między innymi z polimeru zabezpieczającego włókno szklane przed czynnikami zewnętrznymi. W zależności od konkretnego rodzaju kabla, może on być dodatkowo chroniony kolejnymi warstwami. Z uwagi między innymi właśnie na budowę wyróżnia się wiele rodzajów kabli światłowodowych.

Rodzaje kabli światłowodowych

Wyróżniane są różne rodzaje kabli światłowodowych. Kable do światłowodu działają w oparciu o strukturę modową – chodzi o budujące kabel do światłowodu włókna jednomodowe oraz wielomodowe, różniące się budową, właściwościami oraz przeznaczeniem.

I tak, warto na początek wziąć pod lupę kable światłowodowe jednomodowe (z ang. single mode, SM), które wyróżniają się rdzeniem o średnicy około 9 µm +/- 2 µm. Charakterystycznym dla nich są: skokowy współczynnik załamania światła, możliwość pracy z wieloma protokołami w tym samym czasie oraz niski współczynnik tłumienia. Co to oznacza w praktyce? Światłowody jednomodowe wykorzystuje się między innymi do przesyłania danych na duże odległości, bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń wzmacniających sygnał.

Kable światłowodowe wielomodowe z kolei (ang. multi code, MM), w przeciwieństwie do jednomodowych, cechują się zdecydowanie większą średnicą, która wynosi około 50 µm. Zasada działania przewodu tego typu opiera się na rozpraszaniu światła, a więc sygnału, który w nich przepływa. Przewody wielomodowe są wykorzystywane do transmisji sygnału na stosunkowo krótkie odległości - np. do 1500 m - 2000 m. W przypadku większych odległości może zachodzić konieczność użycia specjalnych urządzeń przeznaczonych do wzmacniania sygnału.

Jaki kabel światłowodowy do domu?

Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć. Wszystko dlatego, że aby dowiedzieć się jaki kabel światłowodowy zastosować w domu, należy wiedzieć czy instalacja przebiega częściowo w kanalizacji czy jest to instalacja naziemna. Należy pamiętać o tym, że kable światłowodowe różnią się od siebie także ilością włókien w kablu oraz tym czy światłowód jest jednomodowy czy wielomodowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie. Warto pamiętać o tym, że do wybranego kabla światłowodowego należy dobrać odpowiedni moduł do światłowodu oraz adapter światłowodowy.

Jaki kabel światłowodowy do internetu?

Kable światłowodowe do internetu to kolejny obszar, w którym wybór jest naprawdę duży. Najczęściej wybieranym jeśli chodzi o kabel do internetu jest kabel sieciowy RJ45, czyli tak zwany kabel Ethernet, czyli popularna skrętka. Aby wybrać kabel światłowodowy do internetu należy wziąć pod uwagę prędkość przesyłu danych. I tutaj wybór pada najczęściej na kable Ethernet UTP kategorii 5e o częstotliwości do 100 MHz, która oferuje prędkość do 100Mb/s. Jeśli zależy Ci na wyższej prędkości, świetnym wyborem będą kable UTP kategorii 6 – ich częstotliwość została zwiększona do 250 MHz – wówczas osiągana prędkość wynosi 1GB/s.

Kable i przewody światłowodowe mają wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych kabli miedzianych. Zapewniają one znacznie większe przepustowości danych niż kable miedziane. Dzięki temu można przesyłać duże ilości danych w krótkim czasie, co jest szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, gdzie ilość danych rośnie ekspresowo. Wybierz najwyższej jakości przewody do światłowodu już teraz!

Kompleksowa pomoc ekspertów

Sprawna realizacja zamówień

Konkurencyjne ceny, promocje oraz rabaty

IVEL ELECTRONICS Sp. z o.o. Sp. k.
Ks. Brzóski 5, 42-202 Częstochowa
NIP
PL9492194545
REGON
243281960
KRS
0000465064
BDO
000003765